Prezent pod choinkę

Za kilka dni siądziemy przy wspólnym stole z najbliższymi, potem przyjdzie czas na podsumowanie roku i postanowienia noworoczne. A gdyby tak połączyć te dwa zjawiska i dać sobie prezent sprawiający, że w następnym roku i kolejnych będzie Nam łatwiej żyć?


Spytacie, co to za prezent ? Gdzie go kupić? Odpowiedź jest prosta. To autoempatia czyli polubienie siebie – osoby, z którą jesteś 24 godziny na dobę. Co zmieni to, że siebie polubisz? – dasz sobie przestrzeń i prawo do przeżywania trudnych emocji? A to będzie różnica!!!!!!


Będzie Ci łatwiej znosić trud dnia codziennego i pełniej korzystać z pozytywnych stron życia jeśli zapamiętasz poniższe kroki:


  1. Akceptacja tego, że w życiu są sukcesy i porażki, dobre i trudne emocje – jeżeli zaakceptujemy, że życie jest różnokolorowe, a ciemniejsza strona życia m.in. ból, strach, porażka spotykają każdego z Nas bez względu na wiek to łatwiej będzie Nam pogodzić się z Nimi, nazwać emocje, które Nam towarzyszą w tej sytuacji. Autoempatia sprawia, że jesteś człowiekiem, który dał z siebie wszystko i mimo to poniósł porażkę czyli trzeba ci współczuć, zaopiekować się Tobą, a nie krytykować i pomniejszać Twoje poczucie własnej wartości.

  2. Masz prawo do chwili słabości bo jesteś CZŁOWIEKIEM. Mało, że człowiekiem, to jeszcze takim, który prosi o pomoc innych przyznaje się do błędów, by potem dalej żyć na pełnych obrotach. Jeśli Ty masz prawo do tego, to inni też mogą podejmować niestandardowe decyzje i zachowania i póki niczyje zdrowie i życie nie jest zagrożone to jest to Ok.

  3. Masz siłę by walczyć, nie poddajesz się łatwo bo wiesz, że masz ludzi wokół siebie, możesz na nich polegać, a gdy dosięgniesz dna, wiesz, że zejdą tam z Tobą i zaopiekują się Twoimi potrzebami.

  4. Gdy dopadnie Cię kryzys nie szufladkujesz siebie jako przegranego na każdym froncie, gdyż wiesz, że za tą twarzą w  lustrze kryje się fajna Kobieta/ fajny Facet, któremu chwilowo podwinęła się noga.

  5. Gdy jednak życie postawi Ci na swej drodze przeszkodę, ogromną, która Cię przygniata, nie skupiasz się tylko na niej, ale przyglądasz się swoim potrzebom, emocjom, zasobom, robisz dla nich miejsce i czas, gdy trzeba prosisz o pomoc. Jednak nie jako ofiara użalająca się  nad sobą, ale człowiek szukający rozwiązań – Mocy Rozwiązań.

  6. Wybaczasz sobie i innym łatwiej wtedy żyć

  7. Dbasz o przyjemności te duże i te drobne

  8. Rozwijasz się dokształcasz, masz hobby

  9. Dbasz o swoje zdrowie  i aktywność fizyczną

Prezent pod choinkę
Poprzednie

Prezent pod choinkę

Dodaj recenzję
Za kilka dni siądziemy przy wspólnym stole z najbl...
Czytaj dalej
Psycholog. Kiedy warto skorzystać z profesjonalnej pomocy?
Dalej

Psycholog. Kiedy warto skorzystać z profesjonalnej pomocy?

Dodaj recenzję
Życie każdego z Nas jest różne. Czasem mamy lepszy...
Czytaj dalej
Terapia indywidualna

Terapia indywidualna

Dodaj recenzję
Oferta terapii indywidualnej to sesja 50 minutowa.
Czytaj dalej
Terapia online

Terapia online

Dodaj recenzję
Terapia online jest możliwa poprzez platformę online.
Czytaj dalej
Terapia par i terapia rodzinna

Terapia par i terapia rodzinna

Dodaj recenzję
Oferta terapii dla par, które szukają rozwiązań.
Czytaj dalej